čtvrtek 22. září 2016

Krásy Slavkovského lesa a okolí

Ahoj,
jak jsem se zmínila v některém z předchozích článků, ještě chvíli si na vás dovolím pouštět z mých fotočlánků léto, přestože už máme oficiálně podzim (což mě nesmírně těší). Teploty ale zatím nejsou nijak diametrálně odlišné od těch letních, tedy myslím, že to nebude působit tolik nepatřičně, když se s vámi podělím o fotografie z druhého týdne rodinné dovolené na kolech.


Na druhý týden jsme se přesunuli z krušných Hor do okolí Karlových Varů a Slavkovského lesa. Musím říct, že to zde působilo úplně jinak, než v Krušných Horách, i když se obě oblasti nenachází nijak moc daleko od sebe. Karlovy Vary lákají spoustu turistů a okolní památky jako například zámek Kynžvart nebo hrad Kost ještě víc přispívají k ještě většímu hemžení turistů všude kolem.


Ubytovaní jsme byli v penzionu ve vesnici poblíž Bečova nad Teplou (zdejší zámek a hrad je poměrně známý). Byl to takový typ rodinného penzionu, ve skutečnosti to byl opravdu veliký dům, ve kterém rodina bydlela a ve druhé půlce pronajímala asi tři apartmány. Působilo to opravdu malebně, vzhledem k tomu, že kolem byla pouze obří zahrada, nějaké palouky, les a železniční trať. Silnice se nacházela až pár stovek metrů dál.
Krom toho pan a paní majitelé byli ohromně milí a jeden celý večer s námi propovídali. Také byla téměř celá jejich rodina umělecky nadaná, všechny děti hrály alespoň na jeden hudební nástroj, maminka se učila hrát na housle, syn měl filmařské sklony. Navíc jsem si s paní majitelkou krásně popovídala o knížkách, Prokletém dítěti a Jane Austenové. Jo a taky měli celkem sedm koček. Jednoduše opravdu sympatičtí lidé. :)


K našemu výletování - tento týden nám počasí přálo trochu více, tudíž jsme toho i o dost víc najezdili. Pršelo pouze první den a poté ještě jednou v průběhu týdne, nicméně na to, že jsme si vybrali na dovolenou pravděpodobně ty nejošklivější letní týdny je to docela úspěch. Díky tomu jsme navštívili autem zámek Kynžvart, který by jinak byl nejspíš už mimo náš cyklistický dosah a také jsme si udělali výlet pěšky do Bečova nad Teplou. Byl to vtipný výlet, jelikož Bečov se nacházel po silnici zhruba 2,5 km daleko, nicméně my jsme zvolili trasu lesem, která se nakonec díky našemu bloudění natáhla až na 9 kilometrů. Nakonec jsme naštěstí dorazili a síly  na prohlídku zánku načerpali v Bečovské cukrárně.

No a teď už nechám za sebe mluvit jenom fotky. :)


Vzhledem k tomu, že jsme se nacházeli v lázeňské oblasti, byli jsme se s rodiči podívat také v Karlových Varech a Mariánských Lázních. Fotografiím z těchto měst ale vyhradím celý další článek, protože je toho prostě moc a taky si to asi zaslouží. :)

Zatím se mějte krásně!
Šárka Matty

P.S. ohlížíte se ještě za létem, nebo už žijete podzimem? Byli jste v Mariánských Lázních? Líbilo se vám tam? :)

2 komentáře:

 1. Krásné fotky! Takový příjemný návrat do léta. Ohlížím se za ním poslední dobou jen v tom ohledu, že jsem neměla tolik povinností a tedy tolik beznadějných nálad. :)
  V Mariánských lázních jsem nebyla, ale určitě bych se do nich ráda podívala. :)

  (s)měj se, taky doufám, že už brzy bude podzim. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc! :) Já už bych se osobně taky radši neohlížela, ale pořád na mě ještě čekají článkové resty. :D
   Určitě někdy zajeď, fakt je to tam krásné. :)
   Měj se!

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)