středa 6. července 2016

Můj filmový červen

Ahojky,
o letošních prázdninách trávím hodně času doma. Mimo jiné první dva týdny, tyto dva týdny. Není to tak docela proto, že bych sama chtěla, ale špatné to taky není. Mám čas na spoustu aktivit, které v průběhu školního roku hodně odkládám a taky na věci, které vyžadují více času. Což je super. Ale taky čím dál častěji zjišťuji, že se mi nechce číst. Ne tolik, jako normálně. Místo toho spíš koukám na filmy. A o tom jsem chtěla napsat článek. Jenže díky mé schopnosti popsat jednoduchou věc na třicet řádků jsem skončila u rozebírání filmů, které jsem v červnu viděla v kině.
Ovšem z toho by článek taky mohl být, ne? :)


Letos v červnu se mi poštěstilo navštívit kino hned třikrát, což je pravděpodobně můj měsíční rekord. A to jsem původně měla v plánu jít na dva další filmy. Asi se sešlo moc nových dobrých filmů, jinak si to nedokážu vysvětlit. A vlastně už je taky světlo ještě hodně dlouho večer, takže se nebojím jezdit domů sama vlakem. No ne, vlastně se pořád se bojím, ale v létě je to mnohem lepší.

Jako první jsem navštívila promítání filmu Podfukáři #2. Pokud jste o tom ještě nikdy neslyšeli, možná vám to přijde trochu divné, ale jedná se o film z prostředí kouzelníků a jak je asi jasné, je to již pokračování. Ovšem ne v tom klasickém slova smyslu, protože si myslím, že to každý pochopí i bez shlédnutí jedničky.

Co se týče konkrétně tohoto filmu, mně připadal úžasný. Jsou to ve zkratce především akční scény v rychlém sledu za sebou, napumpované všelijakými kouzelnickými triky. Kdybych chtěla být zlá, řeknu že někde v pozadí možná byla i zápletka. Protože je pravda, že jednotlivá vystoupení podle mě trochu přebíjela celkovou pointu. Je ale nutno dodat, že všechna kouzla mi přišla dechberoucí a je jedno, že většina z nich je pravděpodobně vytvořena počítačovými triky.
Co se týče obsazení, trochu mě mrzí odchod Isly Fisher, která byla v předchozím díle klíčová, ovšem na druhou stranu, Lizzy Caplan, která ji "nahradila", byla dokonalá. Dalším překvapením byl Daniel Radcliffe. Z nějakého důvodu (nejspíš syndrom Harry Potter) jsem si až do začátku filmu myslela, že bude kladnou postavou. Nebyl. Muhehehe.


Nevyhnu se srovnání s prvním dílem, ale oproti většině uživatelů na ČSFD, díky kterým se druhý díl o pár procent propadl, bych hodnotila tento film přibližně stejně jako ten předcházející. Co ztrácí na překombinovanosti, v mých očích vyrovnávají jednotlivé kouzelnické triky. Určitě doporučuji. :)

Ve stejném týdnu byl do světa vyslán i nový filmový počin od studií Disney-Pixar, o kterém jste už určitě slyšeli. Jojo, byla jsem na Hledá se Dory. :)
Vytáhly mě kamarádky (všechny starší než já) a já souhlasila, ačkoli jsem Hledá se Nemo viděla poprvé den před tím, než jsem šla do kina. Když jsem byla malá, tahle známá Disneyovka mě minula, jelikož u scény, kdy se Marlinovi "ztratí" Coral a všechna vajíčka, jsem začala brečet a nikdy nekoukala dál. Z podobného důvodu jsem nikdy neviděla Lvího krále, ale to je zase jiná věc.
Nicméně den před návštěvou kina jsem se odhodlala a na Hledá se nemo se podívala. Byla jsem z toho lehce rozčarovaná, protože si myslím, že je v tom filmu víc smutných a děsivých momentů, než těch veselých. Ale i přesto mi Dory přišla boží. :D
A světe div se, Hledá se Dory mi přišlo mnohem lepší než Hledá se Nemo. Bylo to veselejší, zábavnější, vtipnější, barevnější a celkově tak nějak lepší. Jenom se obávám, že ty malé děti z toho asi moc nepobraly, z celého kinosálu jsme se totiž nejvíc smály my. A taky jsme nejvíc brečely. Dojetím samozřejmě.


Abych to shrnula, vzhledem k tomu, že má očekávání byla nulová a že je to film primárně pro děti, vážně jsem si to užila. :)

Potřetí a naposled (v červnu naposled, ne v létě, doufám) jsem se ocitla v kině minulý čtvrtek, po vysvědčení. A na filmu, který jsem původně vůbec neměla v plánu vidět. Skoro jsem ho ani nechtěla vidět. Nebo jsem si asi jenom myslela, že ho nechci vidět, protože když se mě kamarádka zeptala, jestli bych na něj s ní nešla do kina, vlastně jsem ani neváhala. Může za to Sam Claffin. A řekla bych, že nejsem jediná, koho do kina nalákala možnost vidět milého Finnicka (i když hnědovlasého a neoholeného) ještě jednou. Co na tom, že se skoro nemůže hýbat, žejo.

Než jsem tě poznala znám jako knížku už dlouho, přesto, že jsem ji nikdy nečetla. Četla ji ale Anička, a tak jsem něco málo o ději pochytila, mimo jiné taky to, jak to skončí. Díkybohu. Ani nevím, jestli jsem od filmu měla nějaká očekávání. Snad jenom to, že to bude letní slaďárna a ty já ráda.
Už jsem se na několika místech dočetla, že film byl prý oproti knížce hodně osekaný, ale to já nemůžu posoudit, mně přišlo, že na sebe scény docela příjemně navazují a ani jsem nepocítila potřebu znát nějaký střípek příběhu navíc. Takže pokud jste také nečetli knižní předlohu, nemyslím, že by to nějak výrazně ovlivnilo váš dojem z filmu. :)
V traileru mi přišla poněkud zvláštní Emilia Clarke (tu asi znáte jako Daenerys ze Hry o trůny), která ztvárnila hlavní dívčí postavu, nějak mi tam neseděla. Po pár minutách filmu jsem si na ni ale zvykla a myslím, že nakonec jsem si ji i oblíbila. Co jsem ale od začátku zbožňovala, byl její styl oblékání. Respektive styl oblékání Lou, hlavní postavy. Ten se moc nedá popsat, musí se to vidět. Ale je to dokonalé, vážně. Když jsem vycházela z kina, měla jsem strašnou chuť shánět žlutočerně pruhované punčocháče. :D


Jediným opravdovým mínusem pro mě byl soundtrack. Nepasoval mi k příběhu a štvaly mě ohrané písničky od Eda Sheerana (jako kdyby měl dobré jenom ty dvě, co se všude hrají). Ale to se dalo skousnout.
Celkově Než jsem tě poznala tak nějak splnilo kvóty standardního romantického filmu, který není zase úplně pitomý. Takže fajn. :)

Tak. Moc ráda se dělím o dojmy z filmů a budu ráda, když se třeba zmíníte, co si o nich myslíte vy. :)
Přeji všem co nejzábavnější léto a mějte se hezky!
Šárka Matty

P.S. Byli jste v poslední době v kině? Na čem jste byli naposledy? Chodíte do kina rádi? Těšíte se na nějaký nový film? (Já tak na milion.) Co je podle vás nejlepší film na léto?

14 komentářů:

 1. Ani jeden jsem zatím neviděla, ale na prvním díle Podfukářů jsem byla, takže se možná vypravím i na druhý. Většinou na něj slyším chválu, takže proč ne :) Hledá se Dori si nechám na nějaký zimní nebo podzimní večer, mám ráda animáky, ale do kina se mi na ně chodit nechce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě zajdi. :) Doufám, že se ti bude líbit. :)
   Já na ně normálně do kina taky nechodím, vlastně je tohle asi jediný animák za poslední tak tři roky, na kterém jsem v kině byla. Ale nakonec to bylo moc fajn. :)

   Vymazat
 2. Podfukáři jednou dávali v televizi a mě se film líbil. Mělo to příběh, ale konec byl takový zvláštní. Vůbec by mě nenapadl. Na dvojku se taky plánuji podívat a mile mě překvapilo, že tam bude hrát "Harry Potter" a ještě, že bude hrát za zápornou postavu. Ten byl vždycky klaďas.
  Co se týče Hledá se Dory, je to podle mě úžasný film a jsem ráda, že natočili i druhý díl.
  Na film Než jsem tě poznala jsem viděla několik ukázek, ale žádná mě nějak svým způsobem nenadchla.
  V kině jsem byla naposledy tak před několika týdny na Alenka v Říši divů: Za zrcadlem. O prázdninách v letním kině budou dávat úžasné filmy, takže budu chodit do leťáku ven. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně ten konec prvního dílu právě že nadchnul. :)
   Na Alenku jsem taky chtěla, ale nestihla jsem to a teď už ji bohužel nedávají. :/
   Jé, taky to mám v plánu, podívat se alespoň jednou do letního kina. :)

   Vymazat
 3. Som na tom podobne poslednú dobu knižky vôbec nečítam skôr sa vrhnem na nejaký film. Ani jeden z týchto filmov som nevidela, ale keď sa bude dať plánujem si určite pozrieť Hľadá sa Dory keďže s tým je teraz taký ošiaľ. :)

  www.tobecreativehasnolimits.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo, na Dory se určitě koukni, fakt je to pěkný. :)
   Díky za komentář. :)

   Vymazat
 4. Na Podfukářích byla spolusedící a nemohla si to vynachválit, ale já jsem s ní nešla, jelikož jsem jednak neměla vůbec čas v den, kdy tam chtěla, a jednak jsem ani neviděla jedničku. Ale aspoň mi o tom mohla dlouho vyprávět, to ona ráda. :D
  Hledá se Dory mám v plánu, do kina na to asi nepůjdu, ale jednou se na to určitě podívám a myslím, že se mi to bude líbit stejně jako Nemo, to je prostě srdcovka. :D
  Než jsem tě poznala, taky to teď čte sestra a pár lidí, co na tom bylo, říkalo, jakej je to doják. Asi se k tomu nedostanu jen tak, ale ráda bych si to přečetla a pak to snad i zhlédnu, možná to udělám podobně jako s Hvězdy nám nepřály nebo tak něco. :)
  Hmm, já v poslední době byla se svým Modrým na Warcraftu a Dnu nezávislosti. Obojí bylo dobrý, leč sama bych si to asi nevybrala. Nicméně příště prý vybírám film já a doufám, že se mi podaří dostat ho na X-meny, jestli ještě v nějakém kině budou. A když ne, tak Fantastická zvířata to jistí. :D
  (S)měj se a užívej prázdniny a volný čas, mně se ho nějak nedostává. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chápu, taky ráda vyprávím o filmech. :D
   Jasně. :)
   Chápu, i když zrovna oba dva filmy, které jsi zmínila mě v poslední době lákají právě proto, že je to docela mimo mé žánry. Možná se na to i podívám. Kdekdo mi to doporučoval. :)
   Jéé, jestli s tebou nepůjde na X-meny, tak...tak...tak je barbar! :D Ne, dělám si srandu. Ani některé moje kamarádky to nemusí, i když já to zbožňuju. :D Hele, kdyby nešel, já s tebou ráda půjdu, i když už jsem to viděla. :D
   Jasný, já se na to tak těším!
   Taky, taky! Hlavně co nejvíc radosti a radostí! :)

   Vymazat
 5. Skvelý článok :). Tak postupne! Podfukári ma nejak nelákali, ale po tomto na ten film asi naozaj pôjdem a bude to asi prvý film po HP, kde uvidím Daniela Radcliffa :D. Ako vážne! Filmy pozerám veľmi málo a nikde inde ako v HP som ho ešte nevidela hrať. Takže to bude príjemná zmena.
  Na Dory som počula samé negatíva, takže si ma potešila, že to vôbec nie je také hrozné. Do kina na to asi nepôjdem, ale neskôr si to doma určite pozriem ako nejakú oddychovečku.
  A na Než som ťa spoznala som chcela ísť, ale potom som si povedala, že najskôr prečítam knižku. Každopádne herecké obsadenie je tam úžasné, takže sa teším a už pri čítaní si budem predstavovať týchto dvoch hercov :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo? Tak to jsem hrozně zvědavá, jestli se ti to bude líbit! :)
   Mně to přišlo naopak velmi pěkné, ale to je možná tím, že jsem si jako malá nikdy tolik nezamilovala Hledá se Nemo, někomu mohlo připadat, že mu vykradli můj oblíbený dětský film. :)
   Doufám, že se ti to bude líbit! :)
   Jasně, chápu. :) Och, no to mi povídej, hlavně Sam Claffin, no. :D

   Vymazat
 6. Rozhodně se chystám na Dori, protože Nema mám fakt fakt fakt ráda a tak si ji nemůžu nechat ujít. Navíc...Ellen!

  A jinak byla jsem na Než jsem tě poznala a i když mě to nerozbrečelo, film se mi fakt líbil. Až mě to překvapilo protože tyhle romantické bolestínské filmy moc nemusím... nicméně tohle mi fakt sedlo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, Ellen, na to jsem zapomněla. :D To úplně chápu. :D Doufám, že se ti to bude líbit!
   Mě docela jo, ale už mě některé filmy rozbrečely víc. Tohle bylo spíš takové popotahování a decentní slzičky utírané rukávem. Třeba u většiny animáků brečím mnohem víc. :D
   Já na ně musím mít náladu, ale když je to takhle hezky udělané a ne-tolik-klišoidní, tak se vždycky ráda kouknu. :)
   To jsem ráda. :)

   Vymazat
 7. Na hledá se Dory jsem byla s rodinkou minulý týden a taky jsem hrozně brečela. Bylo to naprosto skvělá! Nejlepší byla krátkoblbá paměť a Marek Eben - u té části jsme se hrozně smáli! Na hledá se Nemo jsem prý byla v kině úplně poprvé, když jsem byla malá!
  V neděli jdeme na Dobu ledovou a potom ještě chceme jít s mamkou na Než jsem tě poznala a nejspíš si budu muset zase vzít tunu kapesníků!
  Hezký článek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marek Eben byl skvělý, úplně mě to dostalo. Jenom škoda, že ty malé děti nemají šanci tohle chápat. :)
   To si určitě vem. :D
   Díky!

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)