úterý 1. prosince 2015

Tipy na dárky

Ahoj,
vím, že všichni pravděpodobně už máte nějakou tu představu o tom, čím obdarujete blízké na Vánoce, ale stává se, že se najednou objeví někdo, na koho jste prostě a jednoduše zapomněli (můj případ) a nebo někdo, pro koho je těžké nějaký dárek vybrat (pravděpodobně váš případ). Každopádně jsem si pro vás přichystala pár tipů na více-méně ručně vyráběné dárky, které vám nezaberou tolik času a zaručeně potěší.
(Rozhodně by tedy potěšily mě. :D)

Sypaný čaj
No řekněte, kdo si alespoň občas nedá čaj? Mně momentálně nejvíc chutnají ty od Basiluru, které ani nevychází příliš draze, protože do hrnku se ve většině případů dává pouze jedna lžička a to balení je obří. :) A když je nasypete například do skleněné nebo plechové dózičky, či přidáte ještě ručně malovaný hrneček, radost z dárku ještě znásobíte.
Pokud ovšem někdo čaj opravdu nestrpí, zkuste mu do dózičky připravit třeba směs na horkou čokoládu/kakao. Já dávám Granko, trochu klasického hořkého kakaa a špetku skořice. Zalít mlékem. :)

zdroj

CD s mixem hudby
Myslím, že dřív byla hudba mnohem častějším dárkem, mixovaly se pásky, cédéčka. ale s příchodem internetové hudby, kdy si každý téměř okamžitě může pustit cokoli se mu zlíbí, vymizely.
Možná i díky tomu je to tak krásný dárek, protože obdarovaný ví, že jste si s ním dali trochu práce. Já jsem loni dávala kamarádkám výběr písniček z páté řady Glee a byla jsem úplně překvapená, jak se jim to líbilo. :)
Navíc ještě můžete nějak pěkně vyzdobit obal, třeba v oblíbené barvě obdarovávaného. ;)

Taška, nejen na knihy
Pokud mají vaši přátelé rádi knihy, určitě nepohrdnou látkovou taškou, ve které je budou moct tahat kamkoli se jim zlíbí, a to beze strachu, že si proděraví igelitku a všechno se jim vysype. Nemluvě o tom, že látková taška vypadá mnohem lépe, než nějaká neosobní plastová igelitka.
Ovšem tašku můžete dát i někomu, kdo knihám tolik neholduje (cože?), hodí se i na nákup a nošení prostě úplně čehokoli.
Takovou tašku si můžete sami ušít. Rozhodně to není nijak těžké. Ale pokud si přeci jen nejste jistí, dají se koupit i plátěné tašky, na které můžete něco pěkného nakreslit barvou na textil. Nebo si vyrobte razítka a tašku nějak potiskněte. ;)


Brože
Skoro všechny slečny/dámy potěší nějaká ta brož. Je to krásný doplněk, jak na triko, tak třeba na kabát. Výhodou broží je, že ji můžete vyrobit téměř z čehokoli. Můžete si ušít nějakou z filcu. Můžete složit jeřába z nějakého tvrdšího papíru. Můžete prostě jenom na špendlík navěsit nějaké korálky a přívěšky. Jednoduše vždycky najdete něco, na co se dá zezadu přilepit (třeba tavnou pistolí) špendlík. Myslím, že třeba mušličky z dovolené by vypadly moc pěkně. :)

Záložky
Ty ocení především knihomilové, ale upřímně řečeno, záložky se hodí mnohdy i jinam, než pouze do klasických knih. Dají se použít i do kuchařek, do učebnic, do not. Zkrátka záložku nakonec s trochou kreativity využije každý. :) A je hrozně jednoduché si je vyrobit. Stačí vzít čtvrtku a něco nakreslit či namalovat, na jednom konci proděravět a otvorem protáhnout pěknou stužku. Obrázek můžete navíc ještě přelepit širokou lepící páskou - záložka se zpevní a bude trošku víc voděodolná. A nebo na ni můžete poházet třeba kolečka, co vám zbydou v děrovačce nebo sušené kytičky a teprve potom ji přelepit (vždycky je lepší je zalaminovat, ale kdo má doma laminovačku, žejo). Nebo ji můžete vyrobit z barevného papíru, nebo dokonce ušít z látky či filcu. Záložku také můžete vyrobit stejným způsobem, jako pletete náramky. ;)

Původně jsem měla v plánu udělat nějaké to vyrábění opravdu pečlivě - nafotit, popsat. Dokonce mám i pár nápadů v záloze, ale v posledních dnech toho opravdu mám trochu víc a domů se vracím za tmy. Takže by ty fotky stejně za moc nestály. Ale v pátek, možná už ve čtvrtek by to mělo být lepší a doma budu relativně brzo, takže se těšte, třeba na takový článek ještě přeci jen dojde. ;)

Zatím přeji hodně inspirace a přesný úsudek při vybírání dárků!
Vaše Šárka :)

Dnes to bude jednoduché:
Čím hodláte obdarovat vaše blízké vy? Budete něco vyrábět? :)

4 komentáře:

 1. Rozhodně jsou to velmi pěkné tipy na dárky, ne, že ne...ale přijde m, že jsme v tak rozmazlené době, že už jsme podobnými věcmi zahalení...protobych se snažila vymyslet ještě něco jiného, však stejně to dopadne tak, že se obrátím na klasiku :)

  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To pravděpodobně opravdu jsme, ale mnohdy něco nepotřebného, ale vybraného s láskou a podle osobnosti druhého člověka, potěším víc, než nějaká převelice užitečná věc. Ačkoli to jistě jde i spojit. :)
   Já tohleto už beru spíš jako alternativnější věci a snažím se dárky víc vyrábět z toho, co mám, než je kupovat, protože tím člověku svým způsobem dávám i nějakou dobu z mého volného času, kdy se zaobírám tím, co pro koho vybrat, jestli se mu to bude líbit, jestli to využije...
   Ale máš pravdu, že to jsou vesměs takové blbinky, které už může člověk doma mít. :)

   Vymazat
 2. To jsou skvělé tipy. Třeba se osmělím a začnu vyrábět. Ještě snad něco stihnu. :-)
  (Když jsme u toho, neposlala bys mi na mail svou adresu? Ježíšek říkal, že jsi byla hodná. o:))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba! :)) Díky, vím, že to jsou věci, které by asi vymyslel každý, ale trocha inspirace nikdy nikoho nezabila. :D
   (Leda výměnou za tu tvou. :) A vyřiď Ježíškovi, aby si nedělal škodu, že tak moc hodná jsem nebyla. ;))

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)