pátek 11. prosince 2015

Seriály II.

Ahoj,
tak jsem si říkala, že by nebylo špatné podělit se s vámi o to, na jaké seriály koukám. Jeden takovýhle článek jsem už psala, ale s notnou dávkou překvapení jsem zjistila, že to bylo téměř před dvěma roky. No, kdo by to řekl?
Každopádně je jasné, že od té doby se některé mé preference trošku změnily, ačkoli každý má určitě nějaké ty seriály nebo filmy, na které se může koukat pořád a stejně se mu neomrzí. Takže některé body možná zůstanou stejné, ale můžete se těšit i na pár - pro mě (a třeba i pro vás) - novinek. :)

zdroj
1) Sherloooock
Kdo by tohle nečekal?! Uvedla jsem ho jako první před dvěma lety a uvádím ho jako první i dneska, protože Sherlocka v mých očích nic nepřekoná. Jeho závratná hodnocení jak na ČSFD, tak na Serialzone dokazují, že rozhodně nejsem jediná, kdo zbožňuje tyhle osobité detektivky okořeněné často sarkastickým humorem a osobním kouzlem Benedicta Cumberbatche i Martina Freemana.
Navíc kvalita dle mého mínění s počtem sérií (však jsou také jenom tři) neustále stoupá.

Sherlock je seriál, ke kterému mám asi největší fanouškovský vztah, a kdyby seriály dávaly v kině, tak nezmeškám ani jeden díl. Myslím, že jsem už v nějakém článku zmiňovala, že spím v tričku, na které jsem si barvou na textil napsala "I am SHERlocked" a rozhodně si také jednou pořídím vlastní klíč od Baker Street, 221B.

Myslím, že taky už všichni víte, že BBC přichystalo vánoční speciál, nejspíš aby nám ukrátili čekání na další sérii. Jedná se o jeden díl, který je tradičně zasazen do ulic Londýna, ovšem v klasické době Sherlocka Holmese - tedy první polovina 19. století. Troufám si tvrdit, že to bude vážně pecka!
Původní byl speciál plánovaný tuším někdy okolo 25. 12, ale nakonec byl posunut na 1.1.2016, což mě trochu mrzí, ale i tak je to jenom pár dní, žejo. :)2) Glee
Glee zmiňuji jako druhý, protože to je také seriál, který se mnou za ty dva roky vydržel. :) Momentálně jsem se sice z jistých emocionálních důvodů zasekla na prahu páté série, ale věřím, že to překonám a zase se do něj jednou pustím. :) Musím říct, že čím déle na Glee koukám, tím větší je to ptákovina, ale já to stejně miluju. :)
Některé postavy si prostě nemůžete nezamilovat a jejich covery písniček taky ne. Navíc je to jeden z těch seriálů, které nádherně rozšiřují hudební obzory, i když v případě Glee většinou pouze, co se týče populární hudby. I tak to ovšem rozhodně stojí za to.
Víc už asi opravdu nemám, co dodat, protože většinu důvodů jsem už shrnula kdysi v tomto článku. ;)

zdroj

3) Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
zdroj
Posledním ze seriálů, které mě od minule nepřestaly bavit nebo jsem na ně dosud nezanevřela jsou Agenti Shieldu od Marvelu. Přijde mi, že za ty dva roky se jejich popularita rapidně zvýšila, ale je možné, že mi to přijde pouze proto, že to sleduji. Každopádně ještě loni jsem měla lidem co vysvětlovat a dneska se většina mých přátel chytá (a někteří z nich jsou napřed :D).

Musím přiznat, že za ty dva roky jsem o moc dál nedokoukala - skončila jsem první sérií. Ale zase si musím přičíst k dobru, že jsem právě celou tu první sérii viděla znovu úplně od začátku za sebou. A druhou sérii opravdu moc chci vidět, ale vždycky mi do toho něco vleze a těch seriálů je tolik...Znáte to.
Každopádně je to skvělý seriál. Pokud máte rádi filmy od Marvelu a Agenty jste ještě neviděli, určitě tomu dejte šanci. Je to na podobném principu, až na to, že na konci první série vás čeká zvrat, na který krásně navazuje Captain America: Winter soldier.
A druhá série má prý být ještě mnohem lepší!

Tak a už se dostávám k těm, seriálům, o kterých jsem se minule z nějakého důvodu nezmínila nebo jsem na ně tehdy ještě nekoukala a nebo tehdy ještě neexistovaly. :)

4) Případy detektiva Murdocha
zdroj
Případy detektiva Murdocha spadají do té první kategorie. Popravdě řečeno vůbec nechápu, proč jsem se o nich tehdy nezmínila a tak trochu se bojím, že jsem se za ně styděla. Asi, že mi to nepřišlo dostatečně cool, nebo nevím.
Dneska se za tenhle seriál rozhodně nestydím. Možná není tak známý a nemá takovou propagaci jako ty ostatní, každopádně podle mě je na stejné úrovni. Je to jeden z mých zamilovaných seriálů a mohla bych a něj koukat pořád do kolečka. Také je to jeden ze dvou seriálů, u kterých jsem viděla všechny díly, které vyšly. A ten druhý je Sherlock. :)

Možná bych to měla trošku upřesnit, protože pokud tenhle seriál někdo znáte, tak možná víte, že už vyšla i osmá série, kterou já jsem neviděla. Tak proč tvrdím, že jsem viděla všechno? Protože jsem si Murdocha všimla, když jej před pár lety začala vysílat ČT 1. Od té doby více či méně pravidelně vysílala všechny díly s občasnými přestávkami mezi sériemi. Nicméně za tu dobu jsem si zvykla na český dabing, který mi přijde mimořádně povedený a viděla jsem s ním všechny díly. Jenom jednou jsem si zkusila pustit originál a nemůžu si pomoct, ale rve mi to uši. :/
Bohužel jsem se ale kdesi dočetla, že Česká Televize zatím neplánuje zakoupení osmé řady, takže pokud to budu chtít dokoukat, asi si budu muset zvyknout. :)

Ale tak abych vás alespoň trošku navnadila, tak vám povím, že Murdoch je trošičku podobný Sherlockovi (myslím tak nějak obecně) a odehrává se v Torontu na přelomu 19. a 20. století. Dočkáte se spousty vynálezů, z nichž velkou část vytvoří sám Murdoch, seznámíte se s politikou té doby, začátky feminismu a nebo také nějakými těmi nadpřirozenými jevy (které ale pouze občas zůstávají nadpřirozené až do konce dílu). :)

zdroj

zdroj
5) The 100
Na Stovku z nějakého důvodu vždycky koukám tak nějak na fáze. Naposledy jsem viděla prvních pár dílů druhé série, kde je to pořád neskutečně zajímavé, ale už jsem zase měla pocit, že si od toho potřebuju odpočinout. The 100 je prostě dost akční seriál s poměrně složitými motivy a později i několika dějovými linkami.

Celkový námět je ovšem naprosto skvělý a já jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál, protože mi to připomíná hned několik knížek najednou, mimo jiné například Loď mezi hvězdami, Hunger games, Dech a další... Prostě samé dystopie.
Tomuto žánru také odpovídá i knížka, který byla předlohou. Tu jsem ale nečetla a ani se k tomu nechystám. Docela se bojím, že bych si zkazila dojem ze seriálu. :/

6) The Flash
zdroj
Flash je spin - off seriálu Arrow, ačkoli já jsem začala koukat na Flashe mnohem dřív, než mě napadlo pustit si Arrow a nevím, jestli je to právě tím časovým posunem, ale Flash se mi líbí o moc víc. Celkově je to víc vtipnější a také trochu odlehčenější. Je to další ze superhrdinovských seriálů, kde se tentokrát pozornost zaměří na nejrychlejšího kluka na světě.

Hrozně se mi líbí, že seriál začíná i tím, jak se z Flashe stal Flash. Potom se děj trochu víc zamotá, přibudou nějaké nové postavy a některé díly se i prolínají s Arrow - ty mi přijdou obzvlášť vtipné. :)
U tohohle seriálu jsem skončila ještě před koncem první série (zatím), protože se kolem mě začaly šířit spoilery, ale zároveň zabírá první místo na seznamu toho, co musím dokoukat. Takže zatímco ty ostatní, nebudu si nalhávat, mají šanci až tak o velikonočních nebo možná až letních prázdninách, k tomuhle sympatickému superrychlíkovi bych se mohla dostat už o Vánocích. :)

A jen tak mimochodem, kdo zná Glee, možná mu bude Flash - Barry Allen trochu povědomý. V Glee si totiž stejný herec zahrál záporáka Sebastiana, člena konkurenčního sboru.

zdroj

zdroj
7) Awkward
Hodně praštěný seriál z prostředí střední školy, možná trochu podobný Glee, až na to, že se tady nezpívá. Ani nevím, v čem je Awkward pro mě tak výjimečný, ale pravdou je, že je to jeden ze seriálů, ke kterému si sednu a jsem schopná zkouknout celou sérii naráz. Stejně jako u Agentů S.H.I.E.L.D.u jsem se na tenhle seriál nedávnou koukala úplně od začátku znovu. Až po, tuším, čtvrtou sérii. Od té doby čekám, až budou někde dostupné další díly a je klidně možné, že už i jsou, protože jsem to vůbec nehledala. Ale až budu mít blbou náladu, tak se k Awkward určitě zase vrátím. S velkou nadsázkou to popisuje, jak náctiletí vnímají střední školu, řekla bych. :)

Od tohohle seriálu asi nečekejte zázraky, protože mi přijde, že ve třetí a čtvrté sérii už se to všechno jenom opakuje, ale asi to má nějaké to kouzlo, protože mě to pořád baví. :)

zdroj

8) American Horror Story
zdroj
Ať dělám co dělám, nejsem si schopná vybavit, co mě přimělo si AHS pustit. Horory nemám ráda a vážně nerada se lekám. Ke krvi nijak netíhnu a psychopati mě taky moc neberou. Ale ať už to bylo jakkoliv, loni v létě jsem si pustila první řadu a seriál si zamilovala. Protože, když pochopíte, že stejně nakonec většina lidí umře, je to celkem švanda. :)

Koncept AHS je takový, že v každé sérii hrají více méně stejní herci, ale série na sebe nenavazují a každá je o něčem jiném. V první, která se odehrává v současnosti a je nazvaná The Murder House, sledujeme životní (a vlastně i posmrtné) osudy jedné rodinky, která se právě přistěhovala do parádního domu. Jak už asi tušíte, ten dům není úplně obyčejný. Každopádně první série je opravdu dobrá a holkám navíc určitě zaimponuje Evan Peters jako Tate Langdon, který je opravdu fešák. ;)

V druhé sérii, Asylu, se vracíme do šedesátých let minulého století a jednoho starého blázince, kde se dějí všelijaké šílenosti. Tahle série na mě byla skoro až moc děsivá, přeci jen, ze starých blázinců mám hrůzu, ale i tak mi přijde, že byla zatím nejpropracovanější a herecké výkony opravdu stály za to.
Na třetí sérii - Coven - jsem se těšila jak malé dítě, protože příběhy o čarodějnicích zbožňuju, a přesto, že byla víc morbidní, než strašidelná a skoro všichni mrtví byli na konci oživení, se mi líbila nejvíc. :)

Čtvrtou sérii - Freakshow - mám právě rozkoukanou a zatím tedy fakt pěkné. Teď také začala vycházet pátá série s názvem Hotel, ve které, jen tak pro zajímavost, hraje Lady Gaga. :)

První série ve třech větách :D
zdroj

zdroj
9) Přátelé
Tak na Přátele jsem se před nějakou dobou už tak nějak chystala, když se mi k tomu dostalo doporučení od jednoho mého kamaráda. A to spustilo lavinu. Vzhledem k tomu, že jeden díl má okolo dvaceti minut (cože je prý u sitcomů normální jenom já, neandrtálec, to nevím :D), jsem jich stihla najednou opravdu hodně. A zjistila jsem, že i když některé sitcomy nemůžu vystát, jelikož jejich humor prostě nechápu, Přátelé mi nevadí. A nejenže mi nevadí, naopak, jsou úplně boží!

Tak jasně, že pořád ještě občas obracím oči v sloup, když se Joey chová až moc pitomě, nebo když se Phoebe vytasí s nějakou ujetou nadpřirozenou teorií, ale mnohem častěji mě to rozesměje a dokonce se mi stalo, že se mamka přišla podívat, jestli jsem v pořádku, protože to bylo slyšet až do kuchyně.

Každopádně co se týče děje, tak myslím, že Přátele nemusím nijak zdlouhavě představovat, navíc ani nevím, jak bych to udělala, protože je to prostě seriál, který je založený na více-méně bizarních situacích, z nichž se jich spousta může stát zítra třeba zrovna mně nebo vám. :)
Ale nejlepší na tom je, že ať se stane, co se stane, vždycky se nakonec všichni sejdou a usmíří.
Jo a pak taky to, že je to již ukončený seriál. To je zároveň úplně skvělé, ale taky příšerné, protože to moc chci dokoukat a zároveň to vůbec nechci dokoukat. :)

zdroj

Tak tohle jsou seriály, které mám momentálně nejraději a koukám na ně. Potom jsou ale ještě seriály, které nedávno vznikly, nebo jsem se o nich nedávno dozvěděla, koukám na ně, ale ještě nevím, jestli si je oblíbím natolik, aby se dostaly do mého Top listu. Jsou to tyhle: 

zdroj
Jessica Jones
To se tak stalo, že se mi o tomhle nedávno spuštěném seriálu zmínili tři lidé za jeden den. A když se vám stane tohle se seriálem, o kterém jste do té doby ani nevěděli, je to asi znamení osudu nebo nevím. Ale taky dost pomohlo, že je to další seriál z dílny Marvelu. ;)
Pokud jste o Jessice taky ještě neměli potuchy, můžu vám říct, že je to o hrdince, která rozhodně není žádný svatoušek a vůbec je to celé takové víc temnější a míň vtipné, než klasické filmy od Marvelu.

Jessica Jones není úplně obyčejná a má za sebou pohnutou minulost. Momentálně pracuje jako soukromé očko a má se celkem fajn, ale co by to bylo za seriál, kdyby jí minulost nedostihla a osud jí do cesty znovu nepřihrál naprosto roztomilého padoucha v podobě Davida Tennanta. :)
Po tom, co jsem viděla šest epizod se mi to líbí čím dál víc, i když nějaké mouchy to určitě má. Pokud ale máte rádi hrdinky, co nejsou zas tak úplně kladné a záporáky, co nejsou zas tak záporní, jděte do toho. ;)

zdroj
Daredevil 
To je pro mě hodně čerstvá věc, protože jsem asi před hodinou viděla první díl. :D Tohohle seriálu jsem si všimla souběžně s Jessicou, protože je taky od Marvelu a taky ho pořád probíraj holky, co sedí ve třídě za mnou (mimochodem, lepší lidi na náhodné tipy nebo případné vměšování vašeho názoru do cizí konverzace nenajdete!). :)

Ale i dějově jsou si Daredevil a Jessica Jones blízko, protože v seriálovém světě jsou oba dva zasazení do čtvrti Hell's kitchen v New Yorku. Jestli jsou tam nějaká propojení, to nevím, ještě jsem to nehledala, nechám se překvapit. :)
Mohlo by se vám zdát, že téma seriálu je trochu ohrané a už tu bylo na spoustu způsobů - tedy samozvaný ochránce města, případně své čtvrti. Ale pokud já vím tak ještě nikdy nebyl slepý. A to dělá všechno mnohem zajímavější. Otázkou je, jak dlouho to seriálu bude stačit, aby si udržel mou pozornost. :)

zdroj
My mad fat diary
Můj šílený tlustý deník si dávkuji po dílech. Však on jich tenhle seriál ani nemá tak moc. Můj problém ovšem spočívá v tom, že jsou ty díly tak nějak náročné. Vždycky vidím jeden a potřebuji týdenní (spíš delší) pauzu, než to vstřebám.
Normálně bych s tím už asi sekla, ale zaprvý jsem na to slyšela už spoustu kladných ohlasů i od lidí, jejichž úsudku věřím a zadruhý mám k tomu morální důvody. Přeci jen skončit se seriálem proto, že se už dál nemůžete koukat na trapasy tlustý holky, která je s nimi očividně sama vyrovnaná mnohem líp než vy, to se prostě nedělá (a taky to má i pár kladných stránek - třeba ty postavy jsou vážně super).
Takže si My mad fat diary vesele dávkuji dál. :)
A bude to znít po předchozích odstavcích divně, ale koukněte se na to. Je to udělaný fakt dobře. ;)

Řekla bych, že tohle je už asi opravdu všechno, co jsem vám mohla povědět o mém tajném seriálovém životě a teď si jdu, totálně vyčerpána, lehnout. Zítra mě totiž místo vytoužených peřin, čajů a knih čeká celodenní rodinný předvánoční výlet do Prahy a to je mnohdy víc vyčerpávající, než vytrvalostní běh kolem školy.

Mějte se moc krásně!
Myslím, že už je celkem přijatelný čas na to, abych vám popřála také
krásné Vánoce! :)
Šárka

P.S. Dnes vás nebudu trápit, ptám se jednoduše. A na co koukáte vy? 
(Ovšem to neznamená, že byste se nemohli vyjádřit taky k seriálům, které jsem zmínila já. Budu jenom ráda, vy víte. ;))

6 komentářů:

 1. Páni, stíháš toho opravdu hodně. Nevím, co víc dodat. :D Na Sherlocka a taky Doctora Who (překvapuje mě, že to tady nezmiňuješ, přijde mi, že na to koukají všichni :D) bych se jednou chtěla podívat, věřím tobě i ostatním, že je to dobrý, ale nějak se k tomu nedostávám a nechci tomu propadnout, dokud jsem zavalena školou. :D
  Já osobně jsem zhlédla seriál Outlander, který je podle stejnojmenné knížky, druhá série bude někdy v půlce příštího roku a bude to zase na motivy druhého knižního dílu. Je to úžasný, doporučuju jak knížku, tak seriál. :) Pak mám taky rozkoukaný Once Upon A Time, o tom jsi určitě slyšela. Bohužel mě pátá série už tolik nebaví a tak se o víkendech věnuju radši něčemu jinému než sledování toho. Ale pořád jsem fanoušek. :)
  Hmm, můj seznam je zoufale krátký, na článek by to rozhodně nevydalo. :D Jeden čas jsem hltala Odložené případy, klidně bych koukala znovu, ale ten čas... A určitě jsem něco zapomněla. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se ti jen zdá. :D Já na to nekoukám pořád, jenom jsou tohle seriály, ze kterých momentálně vybírám, když si jdu něco pustit. A některé z nich jsem třeba neviděla už fakt dlouho (viz The 100).
   Nedivím se, že tě to překvapuje, ale na Doctora Who vážně (zatím) nekoukám. :D ani nevím proč, ale nějak extra mě to neláká. :/
   Hele ale propadnutí Sherlockovi není zas tak časově náročný. Jakože jasně, že jeden díl má 90 minut, ale zase jich je jenom devět. ;) :D
   Heh, na to už jsem úplně zapomněla. Možná jsem měla ještě udělat odstavec "Velká očekávání". Pod ten by spadala Cizinka. Vím o tom, ale ještě jsem to neviděla. Ovšem, když to chválíš, tak se na to asi kouknu. :) A nebo si to přečtu.
   Na OUAT jsem chvíli taky koukala, ale vlastně jsem skončila už někde v půlce první série, jsem divná, ale moc mě to nebavilo. Jakože námět byl fakt dobrej, ale...já už vlastně ani nevím. Prostě mi na tom něco vadilo. :/
   To chápu. Já se nikdy třeba nemůžu rozhodnout, jestli si mám jít radši číst, vyrábět dárky a nebo koukat na něco, přičemž u toho aspoň můžu plést. Takže většinou vyhraje to poslední no. V důsledku toho zoufale nestíhám svou 2016 reading challenge na GR. :D
   A Odložené případy jsou fajn, na ty občas kouknu, když běží v televizi. :)

   Vymazat
 2. Tak to mi jdeš akorát do rány... :) Ze všech stran jsem pořád slyšela o Sherlockovi, ale jsem hrozný skeptik... "Sherlock v 21. století, to je blbost..." Pak jsem potřebovala nějaký nový seriál, tak jsem to zkusila, na naléhání spolubydlícího. Po deseti minutách jsem byla naprosto zaháčkovaná, hltala to, jejich hlášky mě hrozně baví. Zatím jsem si slíbila jen jeden díl denně, i tak to ale není na dlouho, bohužel. :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem se lekla, že mi napíšeš, že si ti to i přesto nelíbilo. :D Je to prostě celý boží no. A hlášky opravdu stojí za to. :)
   Není no, ale ono i podruhé nebo potřetí je to pořád stejně skvělý. :)

   Vymazat
 3. Kdybych já měla stíhat tolik seriálů, tak nejspíše propadnu úplně ve všem! :D
  Každopádně už se nemůžu dočkat, až vyjde nový Sherlock! <3 Jak já se těším na 1.1.! Ale měla bych si do té doby dát nějaký maraton, abych si oživila, o čem to vůbec je. :D ^^
  Glee jsem měla rozkoukané, ale nějak mě to moc nevzalo. I když celkem vzato mám muzikály hrozně moc ráda. :3 :)
  Jinak koukám na The Walking Dead a GoT. Jako snad každý druhý člověk. :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však já je taky nestíhám všechny najednou. To bych asi nezvládla. :D
   Já taky! Hrozně moc! Já si podobný maraton dala minulý víkend. A skoro mám chuť se na to kouknout ještě jednou. Sice to myslím nemá navazovat, ale to nevadí. :D
   To chápu, ono je to vážně na jednu stranu docela praštěný. ;)
   No vidíš a já o The walking dead naopak moc nevím. :) A z GoT jsem viděla asi první dva díly a tolik mě to nechytlo, ale hrozně mě baví, když mi kamarádka vypráví, co se tam děje. :) Hm, třeba by mě mohla bavit knížka...

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)