středa 28. října 2015

Jizerskohorské krásy na podzim

Ahoj!
Před několika málo hodinami jsem se vrátila z rodinné dovolené v Jizerkách. Byli jsme tam sice loni na kolech, ale vzhledem k tomu, že nám ve škole dali volno na celý tento týden, rozhodli jsme se, že se tam podíváme znovu a tentokrát procestujeme Jizerské Hory po svých. :)
Tak se stalo, že se mi na blogu sešly dvoje "Krásy" po sobě, ale jak se znám, tak bych s tímhle článkem nevydržela čekat. Podzim je moje oblíbené období a hory jsou pro něj úplně perfektní kulisou. Jednoduše řečeno jsem téměř nepustila foťák z ruky. :)
Zároveň se mi osvědčilo, že na naši dovolenou prostě nemá smysl brát na pět dní čtyři knihy a ještě pletení. Přečetla jsem dvě a neupletla jsem ani řadu, a přesto to beru jako úctyhodný výkon, protože když jsme se v pět večer přitrmáceli na chatu chtělo se mi možná tak jít se navečeřet a hned potom padnout do postele a už z ní nikdy nevylézt. :D
Celkově to ale bylo moc pěkné, jenom mě mrzí, že nemáme žádnou partu, se kterou bychom na podobné akce jezdili. Přijde mi, že pak je to ještě větší sranda (po nás nastupovala na chatu podobná parta asi čtyř rodin a ten zmatek byl ohromně vtipný a roztomilý).

No a teď už samozřejmě ta fotodokumentace. :)Ta lampa mi tam s tímhle pozadím přišla hrozně vtipná. :DRiedlova vila v Desné. Mají tam informační středisko a vevnitř to vypadá jak...v Downtown Abbey nebo tak někde. :) 

Riedlova hrobka v Desné. 
Možná to není na první pohled postřehnutelné, ale táta je ve výskoku. :)
Černínské vodopády.


Souš (nejvtipněji pojmenovaná vodní nádrž).


Nádraží ve Smržovce. Obecně tady v té oblasti jezdí nejroztomilejší dvouvagonové vláčky, co jsem kdy viděla. :)
Jablonec nad Nisou.
Rozhledna Bramberk, bohužel zavřená.Tohle bude asi moje nejoblíbenější fotka. :)
Moje marná snaha zachytit vykopáváné listí ve vzduchu I. 
Marná snaha zachytit vykopávané listí ve vzduchu II. 
Ta dýně jen tak položená na nějakém stavebním materiálu obklopená latěmi mi přijde neskutečně kouzelná. :)


Moje prapodivná ruka s mimořádně nenalakovanými nehty, nová bunda a znovunalezený prstýnek. Nejlepší na tom je, že jsme cestou opravdu potkali jednoho postaršího pána na přesně takovémhle starodávném kole. :) 
Z návštěvy Cimrmanova Majáku (nejvýše položený maják na světě) a Muzea Cimrmanovy doby.Odjezdová.

A nakonec už jenom Trosky z dálky a přes sklo auta. :)
Musím uznat, že je těch fotek opravdu požehnaně a to jsem se opravdu snažila vybrat jen ty, které se mi líbily nejvíc. Taky to možná občas nedává smysl (na jedné fotce dejme tomu pes a na druhé les), ale takhle je to hezky chronologicky, jak to šlo po sobě a mně se to tak líbí mnohem víc. :)

Doufám, že jsem na vás přenesla trochu té podzimně-horské atmosféry a zatím se mějte moc krásně a užijte si to volno, které nás ještě čeká. :)
Matty. :)

Byli jste teď někdy v Jizerských horách? Máte je rádi? Jak se vám líbí na podzim? Máte rádi Cimrmana? A majáky? Máte nějaké výletní plány? :)
(A která fotka se vám líbí nejvíc? Hrozně mě to zajímá. :D)

6 komentářů:

 1. Já chci překvápko! (díky za pohled :D) Ne, krásný fotky, úplně "pinterestní." Z majáku mi v létě Nikča posílala pohled :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dostaneš, neboj, ale fakt je jenom pidi-midi. :) Díky moc. :) Já tam taky dva koupila, ale už jsem je nestihla poslat. :)

   Vymazat
 2. V Jizerkách jsem ještě nebyla, ale někdy bych se tam ráda podívala.
  Podzim vypadá božsky snad na všech fotkách, ale přírodní podzim na horách, to je tedy něco. Úžasný fotočlánek! A ta fotka louže (nebo co to je), to mi úplně vyrazilo dech! :)
  Cimrmana mám ráda. Neznám sice všechny hry a ty, co znám, znám pouze z vyprávění, nicméně ten humor se mi líbí. :) :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem si Jizerky oblíbila asi nejvíc ze všech, je to tam vážně krásné, pokud budeš mít možnost, tak se tam určitě někdy podívej. ;)
   Díky moc, jsem hrozně ráda, že se ti fotky líbí. :) Och, taková chvála! Já vlastně vůbec netuším, co to bylo. :D Stálo to u rozhledny a vypadalo to jako jehlan s useknutou špičkou, kde se na té ploše vytvořila "miska" a napršelo do ní. :)
   To jsem ráda, já ty hry taky tolik neznám, to právě spíš rodiče, ale ten humor mám hrozně ráda. :)

   Vymazat
 3. Jů, Smržovka, Desná, Jablonec... to ses mohla stavit i v Liberci ;-) (tam bydlím, a taky je tu docela hezky). Jizerky jsou fajn, i když je nemám prochozené (jaká hanba). Fotky se mi moc líbí. Která nejvíc? No, to je docela těžké, ale třeba ta lampa nebo dýně. Taky se mi moc líbí tvůj prstýnek. :-)
  Cimrmanovský humor mám ráda.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, já tam chtěla, ale tátovi to připadalo moc daleko a navíc prý, že jsme jeli do hor, tak co bychom courali po městě. -_- A já se chtěla podívat do ZOO... :D
   To jsem ráda, děkuji. :) Dýně je také jedním z mých favoritů. :) Díky, ten jsme si s kamarádkami koupily na řemeslném trhu a já už myslela, že jsem ho ztratila, dokud se nějak záhadně neobjevil v kapse mých kalhot. :)
   To jsem taky ráda. :)

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)