čtvrtek 24. září 2015

Článek z prozatímního optimismu (Labyrint: Zkoušky ohněm & Dyzajnmarket)

Ahój,
ach ach, to to zase dopadlo. Začal podzim (ten mám já už od začátku září), vrátili jsme se do školy, přišlo to správné počasí a s ním pár akcí. Taky pár testů, prezentací, preventivních návštěv lékařů a spousta dalších věcí. No a na blogu se děje co? No, nic.
Teď se nějakým záhadným způsobem svět na chvíli zpomalil, takže jsem se rozhodla vám dát vědět, že ještě žiju a potom....potom to možná všechno vypukne nanovo. Ale to si dělám srandu, není to zase tak moc hektické, jak to líčím a navíc si to dost užívám. :)

Myslím, že návštěva zubaře vás asi moc nezajímá (ale kdyby náhodou jo, tak zuby mám celkem dobrý), zato taková návštěva kina nebo Dyzajnmarket, to už by bylo lepší, ne?

Každopádně, co se týče toho filmu, tak jsem byla minulý pátek s Aničkou na druhém dílu Labyrintu aneb Zkoušky ohněm. Veřejně se přiznávám, že knížku, respektive knížky, jsem nečetla a pravděpodobně ani nebudu, protože když už jsem byla na filmu, tak bych si to asi moc neužila. Navíc, velkým tahounem u této série je pro mě rozhodně Dylan O´Brien (ano, i já) a v knížce, no, řekněme, že prostě na plátně mu to sluší mnohem víc. :D

zdroj
Pokud bych tedy měla hodnotit film, co se týče porovnání s knihou, tak vám toho moc neřeknu. Ale jinak mi to přišlo jako celkem dobrej biják. Hodně akce, pěknej střih, občas je to trochu děsivý a morbidní, ale stejně tak se u toho budete smát, pokud se rozhodnete zajít do kina. ;)
Jediná věc, která mi neseděla, byl vztah Thomase a Teres(z?)y, protože podle řeči to vypadalo, že se jako maj mít hodně rádi, přitom na hercích bych to v životě nepoznala. Ale tak co, ono na tom beztak moc nezáleží...

No a dne následujícího, totiž v sobotu jsme se, taktéž s Aničkou a její ségrou, vypravily na podzimní Dyzajnmarket. což je, pokud to ještě neznáte, naprotsto boží akce. ;) Termínnus technikus zní Největší open-air prodejní výstava autorské tvorby, laicky bych to nazvala Rukodělný trh. Nebo něco v tom smyslu. ;)
Můžete zde najít ručně vyráběné oblečení prakticky všeho druhu, šperky, doplňky, kancelářské potřeby, hračky, kosmetiku, ale i jídlo nebo zmrzlinu. Ceny se pohybují podle toho, co sháníte a kolik to dalo práce to vyrobit (bych řekla).
Já jsem se na Dyzajnmarketu minulou sobotu ocitla podruhé a bylo to stejně skvělé, jako když jsem tam byla v březnu, jenom jsme tentokrát nezmrzly = bonus navíc. :) Neoplývám nijak velkou schopností šetřit si peníze, takže jsem s sebou neměla tolik peněz, kolik bych si přála a zároveň jsem byla schopná téměř všechno to, co jsem s sebou měla, utratit.
Nakupovala jsem hlavně drobnosti jako třeba placky (které jsem skoro všechny rozdala po kamarádkách), balzám na rty, naušky, pohlednici nebo mejdlíčko, které voní po bylinkách. :)

Pokud vás zajímají třeba ručně vyráběné šperky, přírodní kosmetika nebo jednoduše dyzajn jako takový, tak nevím, které místo by pro vás bylo lepší. Určitě se přijďtě podívat, zimní bude 12. - 13.12.2015. :)

Když už jsme byly v té Praze, tak jsme se také stavily v Ikee, kde jsem si ještě doplnila svou neustále se zmenšující zásobu svíček, takže teď pálím francouzskou trikoloru. Zní to poněkud revolucionářsky, ale jde jenom o svíčky, přísahám. :)

Tak a to by byla zhruba polovina mého minulého víkendu v kostce. :) Od té doby jsem byla ještě na Ždánické žranici (a to prosím rozhodně není terminus technikus :D), kde jsem si pokecala s kamarádkou, kterou vídám většinou asi dvakrát do roka. Potom jsem utrápila tělo při pondělním běhání sprintů, kreslila v kostele, málem usnula při laborkách z chemie, užívala si, že máme ve třídě tenhle týden málo lidí, nechala si udělat nové brýle, šla plavat a zjistila spoustu zajímavých informací o Torontu.
Zítra mi maminka odjede do Amsterdamu a v sobotu mě čeká jedna svatba. Toť pro mne definice rušného týdne. :)

Přidávám ještě jeden můj momentálně nejoblíbenější hudební klip:


Tak se zatím mějte krásně,
doufám, že jsem trochu toho svého prozatímního optimismu přenesla i na vás
a zatím čau! :)
Matty

Jak vypadal váš týden? Viděli jste dvojku Labyrintu? Líbila se vám? A co dyzajnmarket? Znáte, jezdíte? :)

2 komentáře:

  1. Na Labyrintu jsme byli. Víc se mi ale líbil Thomas Brodie-Sangster... :D Ale spíš jsem se tam hrozně lekala a když procházeli s tou krátkovlasou holčinou v podzemí, tak jsem se opravdu bála. :D Máš pravdu, že mezi těmi hlavními představiteli úplně chybí nějaká ta chemie. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já jsem Labyrint neviděla ani nečetla, ale jedno nebo druhé mám v plánu. Trailery totiž vypadají zajímavě, anotace taky. :D :)

    OdpovědětVymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)