středa 17. prosince 2014

Vyhlášení soutěže!

Ahoj,
tak co? Vánoce klepou na dveře a dnes nastává okamžik, na který jsme se s Aničkou moc těšily! Vyhlášení naší vůbec první soutěže!

Nejprve bychom vám chtěly moc poděkovat. Vážně, takovou účast jsme nečekaly a pokaždé, když přišel nový e-mail jsme div neskákaly radostí do stropu! ;) Nejradši bychom nechaly vyhrát všechny, ale víte, že to opravdu nejde. :)
Každopádně máme obrovskou radost, že se vám náš nápad líbil. :)

Musím ještě podotknout, že všechny odpovědi, které přišly byly slovní, což ale samozřejmě ničemu nevadí. Všechny byly úžasné na pohled (slovní tvar na počtení asi neexistuje) a všichni jste měli úžasné nápady. ;) Snažily jsme se vybrat odpovědi, které byly něčím zajímavé a prostě nám byly tak nějak sympatické. Ale nesmutněte, pokud nebudete mezi výherci, věřte, že výběr byl vážně těžký a je nám těžko u srdce z pomyšlení, že tolik dalších odpovědí nebude oceněno. :)

K technickým informacím - Výhercům touto dobou už, doufám, letí e-mail a balíčky se budeme snažit poslat zítra nebo pozítří, uvidíme, jak to vyjde. :) Každopádně kdyby se něco stalo a my byly schopné poslat je až po svátcích, určitě dáme vědět. :)

A kdo tedy vyhrál?

Čtenářka Blanka nám poslala tyto odpovědi: 
1) V jaké knize byste nejradši prožili Vánoce a proč?
Moc bych si přála strávit Vánoce v knížce Zelená míle od Stephena Kinga. A to proto, aby John Coffey zažil ty krásné okamžiky Štedrého dne, cítil vůni cukroví, bramborového salátu, řízků, prskavek a františků. Účastnil se pouštění svíček, krájení jablíčka a lití olova. Zažil ten pocit, kdy je členem rodiny a je okolo něj láska a radost. Aby alespoň jednou v životě necítil bolest a nevnímal žal lidí.
2) Kterému knižnímu hrdinovi byste dali dárek, co by to bylo a proč?
Možná pro někoho John není hrdina v pravém slova smyslu, ale já ho rozhodně jako hrdinu vnímám. A kdybych mu mohla dát dárek, nebyla by to přímo hmotná věc, ale spíše takové společně prožité odpoledne. Upekli bychom spolu moc dobrý koláč, sedli bychom si s koláčem k dobrému čaji a já bych mu přečetla pár krásných básní či úryvků z knížek, pak bychom si pustili nějakou krásnou hudbu. Následoval by nějaký příjemný film, pak bychom zašli na večeři a celý večer zakončili společným tancem. Volila bych to z toho důvodu, že John nikdy neměl možnost takové věci zažít, setkal se jen s bolestí a krutostí a já bych mu ráda ukázala, že na světe jsou i krásné věci.

Lucka nám poslala tyto odpovědi: 
1) V jaké knize byste nejradši prožili Vánoce a proč?
Já bych chtěla nejraději prožít Vánoce v knížce Děti z Bullerbynu. Tu kapitolku, kde se popisují Vánoce, mám nejraději. Když si představím tu zasněženou krajinu kolem statků, pečení perníčků, a že bych šla navštívit toho jejich dědečka a pak bychom usedli k tradiční Švédské štědrovečerní večeři (strašně bych chtěla ochutnat tu jejich kaši z mléka a šunku) a pak bychom si rozbalili dárečky..no to bych opravdu chtěla zažít, myslím že by to byly ty nejúžasnější Vánoce :) Musím si Děti z Bullerbynu zase přečíst :)

2) Kterému knižnímu hrdinovi byste dali dárek, co by to bylo a proč?
Kterému hrdinovi bych dala dárek? Ty vado to je otázka..budu mít hrdinů víc. Určitě sourozencům z knihy Květy z půdy. Ale nějaký upřímný dárek, od srdce, ne jako ten který jim dávala jejich matka jen aby jim zavřela pusy. A proč bych jim je dala? Protože se k nim vlastní rodina obrátila zády, vlastní matka je chtěla otrávit a jedno z dvojčátek umřelo..to jsem celé obrečela :( Myslím, že zrovna oni by si zasloužili nějaký dárek aby viděli že nejsou na světě úplně sami.

Veronika nám poslala tyto odpovědi: 
1) V jaké knize byste nejradši prožili Vánoce a proč?
Myslím, že je v úvodu důležité předeslat, že měřím asi 160 cm. Proč je to důležité? Protože moji spoluhodovníci by byli podobné výšky a nedělaly by mi problém nízké stropy v jejich obydlích.
Jen si to představte. U kulatých oken vedoucích do zamrzlé zahrady plápolají svíčky. Pokud vyhlédnete skrz omrzlé sklo, uvidíte i na cestu osvětlenou lucernami. Zrovna kolem pospíchá soused na vozíku taženém huňatým poníkem s nákladem přikrytým plátnem. Sem tam je v krajině vidět světélko, jinak je po vršcích rozlitá tma.
Praskání krbu nás vrátí zpátky do útulného pokojíku. Uprostřed místnosti visí na zlaté stužce jmelí, v koutku se krčí smrček. Je ozdobený sušeným ovocem a slaměnými postavičkami, které po sklizni vyrobila paní Slaninková. Špičku nahradila velká červená mašle. V balíčcích na zemi je pro každého něco: knížky, nový dýmka i s tabákem, vesta, vycházková hůl, ale i drobný šperk.
Zatímco by se společnost radovala z dárků, uždibovali by medové koláčky, ovocné šátečky a oříškové perníčky. A než by přišel čas spát, předháněli by se ve zpěvu, vtipech a historkách.
Určitě každý uhodl, do jaké knížky bych se uchýlila na Vánoce. Byl by to můj oblíbený Pán Prstenů.

2) Kterému knižnímu hrdinovi byste dali dárek, co by to bylo a proč? 
Žila byla jedna holčička. Jmenovala se Liesel a skupina zlých, namyšlených lidí jí připravila o rodiče. Měla větší štěstí, než většina dětí, které postihl stejný osud. Její noví rodiče byli v jádru moc hodní a s počínáním lidí, kteří jim vládli, nesouhlasili.
Nový táta ukázal Liesel kouzlo a sílu slov. Ale ti zlí také věděli, že slova jsou velice nebezpečná, ve spoustě našli něco, co se jim nelíbilo nebo je mohlo ohrozit. A takové knihy spálili. Stovky, tisíce krásných knížek o zajímavých lidech a dobrodružstvích. Pro malou a šikovnou Liesel to bylo nepochopitelné, vždyť ona by si je tolik chtěla všechny přečíst!
A co víc, Liesel si nemohla přečíst ani ty knížky dovolené. Vždyť její rodina neměla ani co jíst, tolikrát už k večeři měli polévku s tvrdým chlebem. Byla válka...
Věřte mi, nijak netoužím se pohybovat v Evropě za druhé světové. Ale ráda bych se na chvilku přemístila do Zlodějky knih a dát malé Liesel knížku (třeba Olivera Twista) a zápisník. Ráda bych si potom přečetla, čím by stránky zaplnila.

A Michaela nám poslala tyto odpovědi: 
1) V jaké knize byste nejradši prožili Vánoce a proč?
Vánoce bych chtěla prožít v knize, kterou napsala Ruta Sepetys. Už tušíte? Ne, nebojte, není to kniha V šedých tónech. Sebevrah nejsem. Je to knížka Potrhaná křídla. A proč? No protože se mi moc líbí ta doba. Navíc Josie jsem si moc oblíbila, a kdybych s ní mohla strávit Vánoce. Fííha, to by bylo něco. A nebudu zapírat, že by se mi líbilo potkat i toho skvělého květináře! :) 

2) Kterému knižnímu hrdinovi byste dali dárek, co by to bylo a proč? 
A u Ruty Sepetys také zůstanu. Dárek bych dala Leně a její rodině z knihy V šedých tónech. Bylo by to teplé oblečení, jídlo, léky a deky. Také bych je obdarovala slovy naděje a povzbuzení. Proč? Protože mi rve srdce představa, že se něco takového dělo. Je to opravdu kruté a vyčerpávající. A myslím, že tento dárek by byl alespoň trochu nápomocný.

Výhercům gratulujeme a jako v Karlíkovi a továrně na čokoládu, srdečně jim třeseme pravicí. ;)

A pro všechny, i ty, co nevyhráli tu mám několik koled na rozveselení, pokud vás ještě trochu přepadají pocity, že nic nestíháte, tak jako mě. ;)
Mějte se svátečně, 
Matty & Anička. :)

8 komentářů:

 1. Ještě jednou moc děkuji, jste skvělé! ;) To je poprvé, co jsem něco vyhrála! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není vůbec zač! ;) tvá výhra byla zasloužená. :)

   Vymazat
 2. Gratuluji vítězkám :) A stejně by mě pořád zajímalo, co je v těch tajemných balíčcích :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, kdo ví, třeba se to ještě na blogu objeví. ;)

   Vymazat
 3. Gratuluji :) vybrali jste kouzelné odpovědi :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsme moc rády, že se výherní odpovědi líbí. :)

   Vymazat
 4. Moc děkuji,opravdu moc mě to potěšilo. Soutěž byla naprosto skvělá a dle zveřejněných odpovědí byla konkurence opravdu velká :) Gratuluji ostatním vítězkám :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za pochvalu. :)
   Jojo, sešly se nám moc krásné odpovědi. :)

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)