pondělí 22. září 2014

Things I´m addicted to

Ahoj,
stejně jako snad každý mám několik věcí, na kterých jsem téměř závislá. Tím samozřejmě nemyslím nějaké drogy, cigarety nebo alkohol, to by bylo vážně zlé, ale spíš věci, které mám tak ráda, že bych se jich asi nedokázala vzdát. :) Některé z nich s vámi budu mít určitě společné, protože jsou spíš obecné a na některé jste už asi dávno přišli z mých článků a obecného zaměření blogu. Každopádně jsem se rozhodla. že svým, "obsesím" věnuji jeden celý článek.

1) Knížky
Myslím, že tenhle bod bych asi ani nemusela zmiňovat, protože valná většina mých článků se nějak týká knížek, ať už to jsou recenze, tagy nebo nějaké (nepodařené) výzvy.
Psané, ale i mluvené slovo mám prostě moc ráda a když jsem byla malá, říkali mi, že jsem hrozně upovídaná. O tom obrovském významu knížek se mi nechce rozepisovat, protože knížky nám toho dávají opravdu mnoho a bylo by to asi na jeden (nudný) článek (protože už to všichni doufám dávno víte).
K mé závislosti na knížkách ještě připočtu moji posedlost knihovnou. Poprvé mě do té naší vzal táta, když mi bylo asi 5 let a půjčovali jsme si knížky, které mi potom maminka četla doma. Když už jsem uměla obstojně sama číst, začala jsem do knihovny chodit sama a přečetla snad všechny poličky Enid Blytonové. :)
Knížky, které mám momentlně půjčené z knihovny.
 2) Hudba
Bez hudby bych také nevydržela a také mě provází od malička. Letos už to bude devět let, od té doby, co jsem v naší ZUŠce (Základní umělecké škole) začala hrát na klavír a hraji na něj dodnes, i když zoufale špatně. :D Dodnes čtu totiž strašně pomalu noty. Ale i tak mě to baví. :)
K loňským Vánocům jsme s tátou ještě dostali od Ježíška dohromady kytaru (měli jsme starou, ale ta byla vážně hodně stará - dokonce měla zlomený krk). Táta na ni umí hrát, já zatím ne.
Potom také chodím do našeho školního-gymnazijního pěveckého sboru. Možná si někdo myslí, že je to nuda, ale upřímně?
Je to jedna z nejlepších věcí, do kterých jsem se kdy přihlásila (možná o rok déle, ale přece ;)). I když si občas říkám, co tam vlastně dělám, protože všechny moje kamarádky zpívaj mnohem líp. :P
Jinak ve sboru zpíváme prakticky všechno. Měli jsme skladbu ze 14. století, nějaké lidovky, muzikálové a filmové písně, různou etnickou hudbu, ale i populární skladby jako třeba Set fire to the rain, nebo Accidentally in love.
Jo a ještě byste možná měli vědět, že si zpívám pořád a všude a prakticky nic mi v tom nedokáže zabránit (a často falešně). :D Nejlépe se mi ovšem muzicíruje ve sprše, za jízdy na kole a při luxování.

3) Seriály a filmy
Na téma Seriály jsem už dříve psala jeden samostatný článek a od té doby se prakticky nic v mém "watchlistu" nezměnilo a pořád tvoří seriály a filmy podstatnou část mého života.
Na místo mého nejoblíbenějšího seriálu se řadí Sherlock, a potom nejspíš Glee, o který bych nejspíš ani nezavadila, nebýt Anee. :)
Z filmů koukám skoro na všechno, od komedií, přes životopisné a občas věděcké filmy, až po fantasy a filmy od Marvelu (^_^). Akorát jsem teda nikdy neviděla žádný horor a ani nechci (když nepočítám Proroctví, které mi nepřišlo moc děsivé a Scary movie, což horor vůbec není).


4) Vyrábění
Stačí se rozhlédnout po mém pokoji a v každém koutě, na každé zdi, na skříních na stole, na podlaze, prostě všude najdete něco, co jsem si vyrobila já, popřípadě někdo jiný, Většina z toho není nijak úžasná, ale ráda kolem sebe vidím ručně vyrobené věci a ještě radši pokud je vyrobil někdo pro mě. Takových věcí mám v pokoji také dost a dělají mi každý den radost.
Každopádně ráda vyrábím prakticky cokoliv - praktické věci jako záložky, pouzdra na balzámy, klíčenky. Věci, které nosím - řetízky, náušnice, prstýnky, filcové brože. Nebo věci, které mi zdobí pokoj - skládaní jeřábi, "obrázky", mozaika, ručně vyvolávané fotky.
Horší potom je, že kromě toho, že mám všude věci, které jsem vyrobila, mám také všude věci, ze kterých vyrábím. Takový...."umělecký bordel". :D
Na zemi filcy, nitě, látky, na židli tempery a rozešitou košili, na stole otevřené dvoje vodovky, kelímky s vodou, laky na nehty, barvy na textil, knoflíky, stuhy a uprostřed toho tavící pistole.

Toto prosím není nepořádek, můj nepořádek je nesrovnatelně horší. ;)

5) Sbírání
Kromě toho, že sbírám knížky, což asi dělá skoro každý čtenář, sbírám i některé další věci. O knoflících, usušených růžích a krabičkách od lentilek jsem mluvila už v Liebster Award Tagu. Kromě toho, ale tak nějak sbírám ještě pár jiných věcí.
Samovolně a trochu nedobrovolně sbírám balzámy na rty, kterých mám moc, ale nijak mě to netěší, protože je nestíhám používat.
Na druhou stranu, naprosto dobrovolně sbírám laky na nehty. Asi jich nemám zase nějak příšerně moc, slušnou sbírkou bych to ale snad mohla nazvat.
Sbírám také origami jeřáby, i když jsem většinu z nich vyrobila já sama. Takže se to asi sbírkou nazvat nedá. Ale rozhodně bych je ráda jednou sbírala.
A poslední věcí kterou sbírám (a zbožňuji) jsou svetry. Mám jich sice jenom pár, ale rozhodně je to můj nejoblíbenější kus oblečení (boty do oblečení nepočítám :D). :)

Moji momentální oblíbenci. :D

6) Lakování nehtů
Moje nehty jako rozdrobený oreo :)
Toť věc, na které jsem absolutně závislá. Samozřejmě na táboře vydržím dva týdny bez nalakovaných nehtů, ale přes školní rok nabírají mé nehty různě šílených barev. Miluji fialové a vínové nehty (asi proto mám fialových laků nejvíc) potom modré, červené i zelené. Barvy, kterým se tak nějak pořád vyhýbám jsou asi jenom žlutá a oranžová, protože žlutou nemám ráda a ještě jsem nenarazila na oranžový lak, který by se mi líbil.
Ovšem co není, může být. ;)


7) Instagram
A pro dnes poslední věcí, na které jsem závislá, je Instagram. Tedy další věc, která by mě nejspíš ani trochu nezajímala, kdyby si Instagram nepořídila Anee. Potom jsem si řekla jsem, že to zkusím. Protože by bylo fajn sdílet mou radost z amatérských fotek i s někým jiným, že? :)
A je to fajn, A jak! Často mám pocit, že bych mohla vyfotit úplně cokoli, co právě vidím a stejně by to byla pro mě zajímavá fotka. Jestli i pro někoho dalšího, toť otázka.
Instagram se ale osvědčil i jako místo, kam můžu umisťovat fotky výtvorů, vzniklých z mého kreativního šílenství a zároveň zážitky ze života aniž bych je dávala na Facebook, což se mi z nějakého důvodu příčí. :)
My Instagram - Sarkamatty 

--> Také všechny fotky v článku jsou z mého Instagramu, za což se omlouvám, protože kvalita těch fotek není příliš valná, ale mám rozbitý netbook a všechno píšu z mamčiného, čímž se mi všechno zkomplikovalo. :/

Také jste na něčem "závislí"? Jaké jsou vaše obsese, ať už normální nebo bizarní? :D A máte se mnou něco společného? 

Pro dnes už to je vše. :)
A kdo tohle dočetl, až sem, mám k němu vážně převeliký obdiv. ;)
Zatím ahoj,
Matty :).

4 komentáře:

 1. Taky jsem na spoustě věcech nějakým způsobem závislá, dokonce se v některých vůbec nelišíme. Knížky, filmy, moje rodina, můj pes, angličtina, psaní, fotografování a mí přátelé.. a počítač. Bez toho si život neumím představit. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Takže...asi budu muset všechno nějak rozdělit, protože nevím, jak začít. :D Je toho tolik... :)
  Navíc mám několik námitek(?)
  1) První bod můžu vynechat, protože tohle není třeba komentovat. ;)
  2) Hraješ úžasně! Nechápu, jak něco takového můžeš vůbec napsat. A rozhodně nezpíváš nejhůř ze svých kamarádek-pokud mě teda považuješ za kamarádku... :P
  3) Se seriály souhlasím. Glee i Sherlock jsou opravdu úžasné seriály....a Sherlocku se nic nevyrovná-nebo jsem aspoň na nic takového nenarazila. ;)
  4) Znovu musím namítnout, že věci, které vyrábíš, jsou hrozně pěkné a já můžu jenom tiše závidět, že to nedokážu... :) Takže se nepodceňuj! ;) -jsem si jistá, že s tím by souhlasilo hodně lidí, co tě alespoň trošičku znají. :)
  5) K tomu nemám, co napsat, ale nechci, aby byl v číslování nepořádek. :P
  6) Popravdě řečeno-nechápu, jak si ty nehty stíháš lakovat :D A ještě k tomu je udržet v dobrém stavu-já to prostě nezvládám. :D
  7)...znovu můžu vynechat :)
  Tak to je asi vše. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže,
   2) Já? A hrát úžasně? :D He, to, jak hraju by se dalo popsat spoustou slov. Ovšem "úžasně" mezi nimi vážně nefigiruje. :D
   3) Ne, Sherlockovi se nikdy nikdo a nic nemůže vyrovnat! :)
   4) No, tak některý věci, jsou možná docela ke koukání, ale znám spoustu lidí, co to svedou líp. ;)
   6) No, já to taky nechápu. :D Ale hrozně mě to baví. :D

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)