neděle 20. července 2014

Být či nebýt...praktikantkou.

Ahoj,
léto se už pořádně rozjelo, sluníčko (většinou) svítí, všichni se koupou a já se včera vrátila z tábora. Jezdím na tábor v tom samém turnusu se stejnými vedoucími už šest let a je to vždycky ta část léta, na kterou se nejvíc těším a vždycky se mi chce při odjezdu brečet.
Je zvláštní, jak může člověk mít tolik rád lidi, které vídá pravidelně jenom na dva týdny jednou za rok, a přesto si spolu rozumí, jako kdyby se nic nezměnilo. Takové přátele bych přála každému :). Ještě lepší potom je to, že i přes naši stávající partu lidí, která jezdí už dlouho, se k nám každoročně někdo nový přidává.
Jo, tohle jsme my :D.
Ale jak jsem psala, já jsem na tomhle táboře byla už po šesté a to, spolu s dalšími faktory, jako například to, že už je mi patnáct, zapříčinilo, že mi bylo do dalšího roku nabídnuto praktikanství (nemám páru, jestli to slovo existuje, ale pokud vám to vadí, tak mně je to stejně jedno, zní to hezky :D).

Naše táborová módní přehlídka :). Já jsem ta uprostřed :D.
Proč o tom vůbec píšu? Vzhledem k tomu, že jsem byla dva týdny na táboře, přečetla jsem jenom jednu jedinou knihu a ještě k tomu Hvězdy nám nepřály a na ty se mi recenze vážně psát nechce, protože to asi vážně nemá smysl :D, ale zároveň jsem měla hroznou chuť něco napsat. Něco o táboře. Protože je to tam skvělý. A taky se nemůžu rozhodnout, takže doufám, že mi to psaní třeba pomůže...
Krásná fotka z táboráku :).

Upřímně - bylo mi už asi rok jasné, že ze mě praktikantku jednou budou chtít udělat, ale nemyslela jsem, že už příští rok. Pořád si na to připadám dost mladá a taky mi chybí jedna základní vlastnost. Já totiž vůbec neumím vést lidi. Jsem skoro radši, když někdo vede mě, nebo když jdu sama za sebe a svými rozhodnutími neublížím ostatním.
Proto jsem třeba to, že už jsem letos kapitán týmu ze začátku nesla dost těžce. I když nakonec to byla paráda :).

Ale abych to dovedla ke konci, přesto, že si praktikanství cením a má to i spoustu pozitiv, nepřipadám si na to dost...velká. Mám chuť se chovat jako dítě, sedět v okně, i když se to nesmí, o poledním klidu si na tajňačku jít číst s kamarádkou na kameny do řeky, dělat si srandu z vedoucích při nástupu nebo povídat si do rána na chatce s holkama o tom, jestli není celý vesmír jedna velká koule.
Když jsem byla menší, chtěla jsem všechno dělat správně a byla jsem v táboře ten, kdo nejvíc dodržuje pravidla. Je docela vtipné, že čím jsem větší, tím větší mám chuť, začít je porušovat. 
A copak můžu být takhle praktikantka?

Je fakt, že naši vedoucí taky nejsou
úplně suchaři, že... :D
Jo já vím, mohla bych se starat o děcka, což je bezpochyby záslužná činnost, mohla bych přispívat k vytváření celé celotáborové hry, mohla bych na diskotékách tancovat s mrňatama jako blázen a nikdo by to neřešil, mohla bych se převlékat za rytíře, avatary, řecké bohy nebo vojáky a hrát úvodní divadlo, ale je něco špatného na tom, že chci ještě jeden rok být dítě?
Takže myslím, že se asi vykašlu na to, že jsem prý věkově na hranici a že bych prý měla doplnit řady.
Myslím, že je doplním až o rok déle :). 


A nakonec, jezdíte na tábory vy ? Má někdo z vás s praktikanstvím na táboře nebo někde jinde nějakou zkušenost? A jestli ano, jaké to vlastně je? 


Zatím přeji krásné prázdniny a pokud někdo jedete na tábor, pořádně si to užijte,
Matty :).

6 komentářů:

 1. Na tábore som nikdy nebola a pravdepodobne už ani nikdy nepôjdem :D Moja sesternica ale ide tieto prázdniny do tábora ako pomocná sila a je rovnako stará ako ty.
  Ja si myslím, že to bude skôr veget ako nejaké povinnosti, takže by si určite mala ísť :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé to je škoda, že jsi nikdy nebyla na táboře :). A jinak já pojedu jako prágoška, ale až za dva roky...protože co vím, tak vedoucí i praktikanti chodí na táboře spát někdy třeba až ve 3 ráno, jak dlouho vymýšlejí a připravují program :D.

   Vymazat
  2. To už je ich chyba :D Keby si to pripravia ešte pred tým, tak môžu ísť s čistým srdcom aspoň o jednej :D

   Vymazat
  3. No, mě by taky hlavně spíš zajímalo, co dělají na těch schůzích, co mají každý měsíc v průběhu roku :D Ale ne, je fakt, že ten program je někdy vážně vymakanej, takže to docela chápu :)

   Vymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)