středa 28. srpna 2013

Dreamlist, ebay, prázdniny, žárovičkové řetězy a DIY!

Juf, - tedy mělo to být něco mezi "Jé" a "Uf", takže prostě - Juf, už jsme nic nenapsala opravdu dlouho :D. A přitom mám věcí na srdci (možná spíš v hlavě) spoooustu :). Zase jednou mám alespoň představu o čem napsat :). Včera jsem se vrátila z křesťanského tábora a títmto se omlouvám Nikče S., že jsem (zase) nějak nebyla schopná uvěřit, ale co se dá dělat. Jinak je ten tábor vážně suprovej, protože jsme si konečně užily celej jeden tejden všechny "my" kamarádky (Týnka, Niki, Niky, Anee, Já, Linda a Míša, kterou jsem sice poznala až tam, ale je moc fajn :)). A na ty naše apokalyptický rozhovory ve "čtvrt na dvanáct" nikdy nezapomenu :). Tak to bylo k táboru a teď k tomu ostatnímu.
Pomalu, ale jistě propadám fenoménu

ebay a když tam nenajdu co hledám, tak aukro :). Nutně potřebuji hodinky a mám pocit, že jsem našla ty, co bych za ně dala...no...moc pěněz ne, ale snad právě proto mám štěstí, že stojej v přepočtu asi 60,- Kč :D. Jsou to takové ty přívěskové a kapku ve stylu "vintage". Nebudu
lhát, že bych na něco takového přišla sama, protože se opičím po kamarádce (Niky), jenže já je chtěla dlouho...jen jsem nevěděla, kde je sehnat. No, končím s výmluvami a vracím se k tomu hlavnímu. Takové
poněkud filozofické otázce k zamyšlení - Pokud si na e-bayi nebo aukru koupíte něco za minimální peníze a k tomu bez poštovného, nestojí pak prodávajícího to poštovné víc než to, co prodal?? Tohle by mi mohl někdo vysvětlit :D. Jinak mám taky v plánu si koupit (asi spíš na aukru) takovej ten nejobyčejnější mini Mp3 přehrávač, kterej se dá sehnat kolem 80,- Kč. Vzhledem k tomu, že už by to mohl být třetí přehrávač, který se rozbije, nehodlám do toho investovat moc pěněz, takže takto.
Vzhledem k minulému odstavci bych vám mohla připadat třeba jako nakupující internetový maniak nebo člověk s penězi na rozhazování, takže bych to ráda vyvrátila, protože na e-bay jsem poprvé "vkročila" včera a na aukro chodím jednou za půl roku, když se mi nic nedaří sehnat za slušnou cenu v kamenných obchodech a pobočkách.
A vzhledem k tomu, že opravdu nemám peníze na rozhazování, tak mám svůj "Dreamlist" věcí, které bych někdy moc chtěla, ale spíše se to nesplní (i
když u některých položek je to sporné...)
Takže - Můj Dreamlist:
1. Žárovičkové řetězy do pokoje (já jsem na tohle asi trochu ujetá, ale je to fakticky to hlavní, co bych si přála :D ).
2. Magnetickou bílou psací tabuli na stěnu do
pokoje. To je jedna z věcí, které asi nikdy nebudu mít, protože jsou docela drahé a protože by se mi zdi už asi nikam nevešla, ale je to skvělá učební pomůcka (alespoň pro mě...)
3. Kytara. To je asi docela pochopitelné, když má člověk rád hudbu a je to přání vcelku dost dobře splnitelné, protože táta, který narozdíl ode mě, na kytaru umí hrát, uvažuje o její koupi, jako o společném dárku k Vánocům (Jupí :) ).
4. Zrcadlovka. To je zase věc, kterou si ani nepřeju nějak hoodně, protože nejsem tak dobrá fotografka, aby mělo cenu mi kupovat zrcadlovku, nebo vůbec ějaký pořádný foťák :D.
5. Tady jsem měla dvě věci, ale potom jsem si uvědomila, že je ani moc nechci a vlastně ani moc nepotřebuju (hlavně tu první...). První je minirepráček k telefonu a tak, jenže k čemu by mi vlastně byl, kromě toho, že moc pěkně vypadá? A druhá je "Multiadaptér" ke sluchátkům, i když já bych to osobně nazvala nějak jinak, každopádně jde prostě o rozdvojku a nebo rozbočku s pěti výstupy ke sluchátkům, což mi nejdřív připadalo jako geniální věc, ale potom jsem narazila na to, že by to napětí taky ten mobil, nebo počítač, kam to budu připojovat nemusel snést, takže z toho asi také nic
nebude :P.
6. Jako šestou věc jsem měla ony přívěskové hodinky a jsem ráda, že si je budu moct koupit, tak trošku i jako důkaz, že některé sny se plní :).
7. Jednou bych si fakt hodně přála nějakou veeelikou knihovnu u stěny pokoje, ale to až budu dospělá a budu bydlet někde jinde a tak...
Víc věcí zatím nemám, jako ty, které bych opravdu moc chtěla, nebo potřebovala a myslím, že i tohle bohatě stačí :).
Další věcí, o které jsem chtěla napsat je DIY, totiž Do It Yourself, v překladu udělej si sám. Jsou to různé drobnůstky, dárky, bytové doplňky a různé věci, co člověk potřebuje a podobně a docela dobře se to dá spojit s heslem Be creative every day, což je skvělá věc :). Existuje spousta "DIY" blogů, kde se dá najít skoro všechno co potřebujete. Výzdobu pokoje, upravit oblečení, sestavit stojan a nebo prostě spousta užitečných a občas neužitečných věcí, které se dají vyrábět, když se člověk nudí :).
Z toho mám v plánu v blízké době (dneska) motýlky z papíru, které půjdou (= poletí) na dveře a nebo na stěny pokoje. Je to tak neskutečně primitivní, až se divím, že mě to třeba nenapadlo - jednoduše si vyrobíte šablonu, kdo stejně jako já absolutně neumí kreslit motýly, najde si na internetu nějakého osově souměrného motýla a obkreslí ho (opatrně!) z obrazovky :D. A potom se už jen vystřihuje a vystřihuje, motýlci se v půlce přehnou a můžeme je lepit na stěny nebo dveře :). Vypadá to moc pěkně
a je to zatraceně jednoduché!
Z těchto věcí jsem měla taky v plánu natahat u stropu svého pokoje šňůry (jenže nevím z čeho)  a a ně kolíčky připevňovat různé fotky, dopisy a vůbec vzpomínky z léta a podobně. Celou tuto akci ale odkládám, protože nemám ani dřevěné kolíčky, ani nějakou dostačující šňůru :P.
Protože mám pocit, že poslední dobou nějak opomíjím knížky, tak jsem se včera večer pustila do druhého dílu ze série Nástroje smrti - totiž Město z popela a doufám, že se dneska dostanu dál a mimojiné taky zítra s Týnkou vyrážím do knihovny (a možná i do Levných knih...jako bych snad neměla co číst :D ).
Pro dnešek toto bude asi vše, i když bych ještě klidně mohla dál psát o táboru, nebo o tom, jak jsem zkoukla celej seriál 4teens, když jsem ležela (bodejť by ne, když má jen 7 dílů...), nebo o tom, že někdy určitě naplánuji zkouknutí všech dílů Harryho Pottera za sebou v "Potterovském" maratonu, nebo o tom, že jsem nedávno dočetla knihu Milion Sluncí a nemůžu se dočkat konce téhle úžasné trilogie, nebo o tom, že budu šít sukně, nebo o tom, že....
No a takhle bych tu mohla být do zítra, takže pěkný zbytek prázdnin, a že už to taky jsou jenom 4 dny :).

2 komentáře:

  1. Kámo, tak jsem zjistila, že jsem zapomněla jak moc se v tobě nevyznám... :D - K táboru... já věřím, že se ti to jednou povede a byla bych moc ráda u toho... :) - ty hodinky chcu taky, na ebay se chystám už taky docela dlouho - MP3 na ten se taky připravuju a myslím, že mě to zruinuje... (vzhledem k tomu, že si chci kupovat telefon - což je trochu složitější, protože až mi pošlou vyreklamovanej Newman a nikoliv peníze tak ho budu asi prodávat a kupní cena půjde do háje a budu shánět jinej levnej foun a tak... :D )- ke snům... - soulasím s tabulí, kytarou, repro, rozpětkou (:D), hodinkama, ale HLAVNĚ s knihovnou... plánuju si to pořídit v dospělosti tak jako ty a sním o tom už asi čtyři měsíce... :3 - na motýlky se určitě vrhunu... mám prázdnou skříň... :D - ke knihám... vrhám se hlavně na BIBLI a tak... :) - jináč fakt pěknej článek kámo... :D - Sušenkááá :D

    OdpovědětVymazat
  2. Díky a jinak rozpětka - to je přesně to slovo, na který jsem nemohla přijít!! :) Jo a ta knihovna, tak to je můj veeelikej sen do budoucna :)

    OdpovědětVymazat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)