středa 15. května 2013

15.5.2013

"Taky znáš ten pocit, že jsi po dočtení knížky úplně nabitá informacema a potřebuješ je někomu říct??", zeptala se mě jednou jedna moje dobrá kamarádka. No a teď mě napadá, že jsem měla opáčit "A znáš ten pocit, že tě ještě k tomu nikdo zrovna nechce poslouchat??", protože ten pocit znám až důvěrně dobře. Většinou nikoho z kamarádek třeba neláká to téma té knížky, nebo se ji také chystají přečíst a nebo je to prostě a jednoduše nezajímá. Asi už jsem tady něco podobného psala, ale stejně mi to nedá...Ale já se těm
kamarádkám nedivím, protože jsem úplně stejná, zahloubaná do svých knížek (nebo do sebe), když si myslím, že by mě nezajímolo, co čtou oni, protože já mám přece půjčené/koupené lepší knížky a to ostatní mě nezajímá :D. (Já už někde psala, že sem strašněj sobec...)
Teď je to ale hodně aktuální, protože jsem právě dočetla, úžasnej, skvělej, nádhernej, neokoukanej (a vymyslela bych ještě spoustu přídavných jmen...) román - zase od COOBOO (Protože Oni jsou prostě skvělí a otevřeli mi bránu do světa skvělých knih <3 ), kterej se jmenuje Espressologie. Zhltla jsem ji jedním dechem a nechci se chlubit, ale půjčila jsem si ji cca v 15:10 a teď je 18:51, přičemž už chvíli píšu na blog a měním si pozadí na mém profilu na facebooku na "rychloudělanou" koláž - Rjr (Rudá jako rubín), Espressologie a Loď mezi hvězdami, a za ty 3 a půl hodiny jsem ji přečetla :P. Jsem blázen, já to vím. Blázen do knih :).
Jo, tohle by byl krásnej závěr článku, ale já toho mám na srdci ještě poměrně dost, nehledě na to, že by byl strašně krátkej :). Takže:                          Espressologie 
 "Sedmnáctiletá studentka Jane si přidělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž, se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde trochu jako bláznivý nápad, ale jen do té doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná komu se štěstí vyhne?"
- Ne opravdu se ze mě nestala takhle skvělá spisovatelka (protože si myslím, že ta anotace je skvělá...), ale je to anotace z obálky a komu by se už od pohledu nelíbil, takový neokoukaný, roztomilý románeček s unikátní zápletkou (a skvělou obálkou, vzdejme čest grafikům/grafikovi).
- Na Espressologii jsem si dělala zálusk už strašně dlouho a vůbec mě nezklamala, spíš naopak. Je skvělá a je fajn vědět, že nejsem jedinej "ujetej" člověk, kterej má zápisník, vytváří si teorie a podobně (jasně, nejsem jediná, kdo má zápisník, ale vy víte jak jsem to myslela...).
- Na recenze fakt nejsem dobrá (asi hlavní důvod proč tenhle blog není jen a jen o knížkách, které tvoří tak tři čtvrtiny mého života - možná že i pět šestin), takže shrnutí: Úžasnej odlehčující, unikátní román (kterej jsem teď docela potřebovala) tečka. Jestli váháte, neváhejte, kupte si ho (tý jo, já bych snad mohla dělat i teleshopping...).
Ták a teď se konečně dostáváme k tomu, co jsem chtěla od začátku - Jakou kávu máte nejradši a myslíte, že to vypovídá o vašem charakteru?? Já tedy kafe zrovna moc nepiju a nemiluju (radši čaj...), ale jasně občas si dám (i když mě náš škloní automat skoro vždycky zláká na oříškovou horkou čokoládu - ona se teda ve skutečnosti jmenuje "čokoláda deluxe", ale mě vždycky chutnala po oříšcích...). A jak jsem tak přemýšlela nad těma všema typama kafe, který jsou v Espressologii a bůh ví kolik dalších druhů ještě mají :3, zjistila jsem, že bych asi skončila jako "knižní" Cameron - střední karamelové latte s oříšky, ale asi bych ještě přidala "extra šlehačku" (opravdu nejsem ten typ, co si řekne "tak a teď budu hubnout/odteďka budu jíst zdravě" - v životě  ne...). To by bylo moje :)
Ještě mě napadlo - co takhle vytvořit teorii o charakterech lidí podle pití čaje? Ale to by asi neprošlo, protože kávu si dá někdy každý, ale čaj?? To pijou jen v Anglii a divní lidé...(Ano patřím k nim, a hrdě se k tomu hlásím...). Ale co já vím, třeba by to taky fungovalo :).
No, vůbec se mi nechce přestat psát, ale za prvý: kdybych takhle pokračovala, tak tohle bude nejdelší článek v mým životě (divila bych se, kdyby už tak nebyl...) a za druhý: jsem měla hrát na klavír (což už nestihnu) a mám jedna, dva, asi dvacet úkolů, nehledě na to, že píšem z matiky a musím se naučit chemii, protože jsem na ni tenhle tejden opravdu, ale opravdu zvysoka kašlala...
Tak zas někdy příště na viděnou...tedy na "psanou" :).
P.S. Jak se tak zpětně dívám do Espressologie, tak karamelové latte s oříšky by asi byla moje volba, ale ten popisek FAKT nesedí...:D Jen poznámka pro ty co to četli :D.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Veškeré komentáře mi dělají obrovskou radost a snažím se na všechny odpovídat. :)